Високі Татри Словаччини. Трекінг і сходження

22 червня 29-червня 2019
Тут, слухаєш дзюрчання гірської річки, дивишся на відблиски сонця, що грають на спокійній гладі озер, відчуваєш в'язкий аромат ялинових лісів, вічнозеленим покривалом встеляють долини. Тут вдихаєш сутінки, розводиш руки в сторони, і впускати в себе істота Гор, вбираючи сиву давнину вершин.
 • Комфорт:
 • Складність:
 • Людей в турі: 10
 • Дата виїзду: 22.06.2019
 • Тривалість: 7 дней / 6 ночей
Ціна: 435 EUR
 • Опис туру

 • Маршрут

 • Дати та ціни

 • Статті, фото і відео (4)

 • Відгуки (0)

Високі Татри Словаччини. Трекінг і сходження

Кілька років тому ми відкрили для себе дивовижні місця, зовсім поруч - в словацьких Високих Татрах, туди просто необхідно повернутися, адже це ...

Хмари,які повільно повзуть по високому небу, пофарбовані в багрянець згасаючого сонця. Вітер, що доносить запахи гірських трав, снігу, каміння, далеких зірок, і свободи. Це нескінченно красиві і мальовничі - Високі Татри.

Нас чекають чудові пейзажі, види з гірських піків і перевалів, що захоплюють дух. Тихі і затишні луки, красиві гірські озера і водоспади ... Кайф від прогулянки запам'ятається надовго, а затишні і гостинні гірські будиночки наповнять нашу невелику подорож комфортом.

І звичайно ж, наша весела команда шукачів пригод зі своїми маленькими, але приємними сюрпризами;) Поїхали!

День 1. Долина семи джерел
(Перепади висот: 760-890-760-1290, на треку приблизно 3 години)

Збір в Ужгороді о 07:00, після чого ми з Ужгорода їдемо в селище Татранська Котлина (Tatranska Kotlina). На місце прибуваємо приблизно о 12: 00-14: 00 в залежності від часу проходження кордону. По дорозі робимо зупинку для закупівлі провізії. Почавши трек від курорту Татранська Ломніца (Tatranska Lomnica), ми пройдемо кілька кілометрів на північний схід по дорозі, оточеній високим і красивим лісом, і відвідаємо Белянську печеру, розташовану в Татранському Національному Парку,  відому ще з часів золотошукачів XVII століття. Химерні каскади із сталактитів, підземні басейни, і інші красоти печери - екскурсія займе трохи більше години. Потім, уздовж Белянських Татр, ми пройдемо по мальовничій долині Семи джерел, і приблизно через 2,5 години прибудемо до хати Плеснівець (chata Plesnivec), де і зупинимося на ніч на висоті 1290 м. Це буде наш перший «адаптаційний день».

День 2. Зелене озеро
(Перепади висот: 1290-1615-1554-2230-1554, на треку приблизно 7 годин)

На другий день ми рано встаємо, і перетинаючи річечки П'ючий і Білий Потоки (Napajadlovy / Biely potok) рухаємося до дуже красивого Зеленого озеро(Zelene pleso), обрамленого ароматним хвойним лісом і неземної краси Амфітеатром скель. Також в цей день на шляху до Зеленого озера нас чекає ще пара озер - Велике Біле Озеро (Velke Biele pleso) і Трикутне озеро (Trojrohe pleso). Весь шлях займе 2,5 години. Зупиняємося в хаті при Зеленому плесі, залишаємо речі, і без нічого піднімаємося на пік Баранячий Щит (Jahnaci Stit), 2230 м - чудові пейзажі і види з нього нікого не залишать байдужим. То ж, тримай- мо фотоапарати напоготові . Сходження займе приблизно 2,5 години - від рівня озера на висоті +1551 м - і 2 години спуск вниз, по дорозі ми зустрінемо ще пару невеликих озер - Червоне і Белаш (Cervene pleso / Belase pleso) на висоті +1865 м. Це буде нашим першим сходженням. Потім повертаємося в хату при Зеленому плесі. Ночівля.

День 3. Ломницький щит
(Перепади висот: 1554-2038-1751- «канатка на 2632» -1475, на треку приблизно 5 годин)

Знову дуже рано встаємо, снідаємо, і виходимо - третій день нашого походу лежить через перевал Velka Svistovka - 2038 м. Потім рухаємося до Скелястого озера (Skalnate pleso) через Хунцовську і Скельну долини (Huncovska / Skalnata dolina). Спустимося до обсерваторії на 1751м (близько 2,5 годин), потім при бажанні піднімемося з допомогою канатної дороги на пік Ломницький Щит (Lomnicky stit) - 2634 м, місце неймовірної енергії і краси. Відпочивши, ми спускаємося вниз до Скальнатої хати(Skalnata chata), заглянемо туди до хатаря-рекордсмена (дуже цікавий дідусь), і далі по Татранській магістралі (Tatranska magistrala) йдемо до Замковецької хати (chata Zamkovskeho), по дорозі милуючись повноводними ріками Глибока і Скаредна (Hlboky / Skaredy potok). Ночівля в хаті.

День 4. Мала Студена Долина
(Перепади висот: 1475-2000-2352-1960, на треку приблизно 7,5 годин)

На четвертий день з ранку виходимо з Замковецької хати, тримаючи путь на хату Теріха (Teryho chata), 2000 м. Дорога буде лежати через мальовничу Малу Студену Долину (Mala Studena dolina), дуже гарне місце з характерним пейзажем для Високих Татр, покрите гірською сосною , переміжної з невисокою травою, і смарагдовим килимом з моху на каменях і скелях. Через долину протікає гірська річка з крижаною і прозорою водою - Малий Студений потік (Maly Studeny Potok. Потім через перевал ми прямуємо до Збойніцької хати (Zbojnicka chata). На протязі шляху до хати ми зустрінемо чудові невеликі озера, якими так багаті Високі Татри - Pat Spisskych pleso, Modre pleso, Sive pleso, Starolesniaske pleso. Весь перехід забере у нас 7-8 годин. Ночівля в Збойніцькій хаті.

День 5. Попрадське озеро
(Перепади висот: 1960-2288-2200-1670-1884-1966-1494, на треку приблизно 8 годин)

Кінцевою точкою маршруту на п'ятий день трекінгу буде фантастичної краси Попрадське озеро (Popradske pleso), розташоване на висоті 1494 м. Виходимо зі Збойніцької хати, і через Польський гребінь (Polsky hreben) прямуємо до не менш красивого Великого озера (Velicke pleso), 1666 м, по Великій долині (Velica dolina). Потім виходимо на стежку Татранська магістраль, і йдемо крізь Батізовську долину, де ми зустрінемо чергове гірське озеро Високих Татр - Батізовське озеро (Batizovske pleso), 1884 м. Зробивши привал і насолодившись чудернацькими хмарами, що пропливають над долиною, хвойним запахом, і озерною гладдю, рушимо далі, до Попрадського озера. Ночівля в хаті біля Попрадського плеса(chata Pri Popradskom Plese).

День 6. Пік Риси
(Перепади висот: 1494-1620-2250-2503-2250-1620-1494, на сходженні приблизно 8,5 годин)

Шостий день у нас буде як ніколи - гірським. Перед нами стоїть завдання піднятися на пік Риси, що знаходиться прямо на кордоні з Польщею. Пік висотою 2503 м не представляє технічних складнощів. Дорога наверх займе близько 3,5 годин, за які ми наберемо 1000 м висоти (з 1500м до 2500м). Пік Риси не менш гарний і цікавий ніж Ломніцький Щит - на вершині Ви зможете в повній мірі оцінити всю красу Високих Татр. Це «сходження» буде відмінним і гарним фінальним акордом нашої татранської подорожі. З піку Риси години за 3 спустимося назад в нашу затишну хату біля Попрадського плеса, де і зупинимося ще на одну ніч.

День 7. Штрабське плесо
(Перепади висот: 1494-1499-1346, на треку приблизно 1,5 години)

В останній день нашого треку, ми якомога раніше вийдемо з Попрадського озера і спустимося за 1,5 години до Штрабського озера (Strbske pleso). Тут ми можемо або обійти саме Штрабське озеро (погуляти по селищу Штрабське Плесо) або піднятися по канатній дорозі до «Хати під Соліском» і зробити ще одне невелике сходження на позначку 2093м до вершини «Соліско». До 12:00 ми повинні закінчити наш маршрут, де б він не пролягав, і виїхати в сторону Ужгорода на бусику, який нас буде чекати. З Ужгорода ми поїдемо о 18:28 на Київ, або ж в інших напрямках.

Дати:

 • 23 вересня - 29 вересня 2018
 • 30 вересня - 6 жовтня 2018

 • 6-12 жовтня 2018

.

Ми можемо організувати похід під запит, в зручні для вас дати.

У вартість входить:

 • Автомобільний трансфер Ужгород-Татри
 • Проживання в шале (гірських готелях) Високих Татр (6 ночей)
 • Автомобільний трансфер Татри-Ужгород
 • Екскурсія в Бієлянську печеру
 • Необхідне групове (і під запит індивідуальне) спорядження та обладнання
 • Робота інструктора-провідника
 • Фото-курс для початківців
 • Страховка
 • Туристичні збори
 • Всі інші організаційні та адміністративні витрати

.

У вартість не входить:

 • ж/д проїзд до- та з-  Ужгорода
 • харчування/напої (від 12 євро / день)
 • віза (35 євро консульський збір, плюс 20 євро послуги з оформлення)
Оформив біометричний закордонний паспорт, і гуляєш світом десять років (поки не закінчиться термін дії документу), – чудово, правда ж? Відкрито нам поки не скрізь, та завішених візовими замками кордонів з кожним роком стає все менше.
Хочете подивитися, як проходить осінній трекінг по Високим Татрам Словаччини? Ласкаво просимо в нашу сосульково-сніжно-заметільну галерею. Надихайтеся! Та долучайтеся іншим разом ;)
Як виглядає літній трекінг по Високим Татрам в Польщі? Із задоволенням покажемо вам! В нашій галереї - вся краса гірської Польщі та емоції учасників походу.
Легкий, приємний, гарнючий і надихаючий трекінг з нескладним сходженням на найвищий пік Високих Татр в Словаччині. Хочете подивитися як воно? Гайда в нашу галерею!
ЗАЛИШИТИ ВІДГУК
Враження від життя повинні бути такими, щоб Ти міг ними Пишатись!