Канада. Тур на колесах

15 липня — 1 серпня 2019
«Не забувайте, що ви перебуваєте в країні ведмедя!» - досить часто зустрічається попередження, яке відображує всю суть Канади - країни, що оберігає і зберігає гармонію свого природного світу.
 • Комфорт:
 • Складність:
 • Людей в турі: 12
 • Дата виїзду: 15.07.2019
 • Тривалість: 17 ночей
Ціна: 3500 USD
 • Опис туру

 • Маршрут

 • Дати та ціни

 • Статті, фото і відео (1)

 • Відгуки (0)

Канада. Тур на колесах

Навіщо ми вирушаємо на інший край Світу:

 • Ми побуваємо в 5 Національних парках і відвідаємо близько 10 парків Штату. Це гігантські, дикі і дбайливо збережені в первозданному вигляді території, на яких люди перебувають лише на правах гостей!
 • Один у нас буде тільки океан, а решта ... від Скелястих Гір до тихоокеанського узбережжя острова Ванкувер ми побачимо 5 вікових льодовиків, піднімемося на 8 вершин, водоспади - особисто я збився з рахунку після двадцятого, а кількість каньйонів, долин і озер навіть не намагався порахувати
 • Канада - це ще й фантастичні ліси, що сягають  майже на сто метрів в небо тисячолітніми секвоями!
 • Неповторний тваринний світ: величезний американський лось, олень благородний і олень карібу, сніжна коза і гірський баран - товсторіг; красуні канадська рись і пума; ціла орда всяких там бобрів, тушканчиків, білок і хитрих куниць; найвідоміший пернатий хижак - білоголовий орлан; тюлені і морські леви; владика океану - сірий кит; барибал і, звичайно ж, господар тутешніх країв - ведмідь грізлі. Це далеко не повний список тих, хто буде нас тішити, веселити, лякати, клянчити або нахабно красти нашу їжу! Так-так, вони такі)
 • Гіпер-національна культура регіону, в якій змішалася тисяча цивілізацій -від звичаїв племен індіанців і перших колоністів, до традицій емігрантів, які приїхали пізніше: з Німеччини, Китаю і України

.
Формат, засоби і план дій:

 • Старт / фініш: Ванкувер
 • Тривалість: 18 днів і 3,5 тисячі кілометрів
 • Філософія подорожі: проїхати по найбільш значущим місцям Британської Колумбії, зберігаючи максимальну мобільність, автономність і можливість внесення коректив в маршрут з мінімальними втратами
 • Основний засіб пересування: 4-місний, 25-футовий кемпер, обладнаний всім необхідним, щоб перетворитися в затишний і комфортний будинок для наших пригод (докладний опис кемпера в додатку)
 • Місця стоянок: найпросторіші кемпінги, ретельно відібрані, розташовані в найзатишніших і найкрасивіших місцях
 • Активне наповнення: трекінг, хайкінг, каяки / каное, тихоокеанські екскурсії на Зодіаках, поїздка на сніжному автобусі або, при бажанні, навіть сходження по маршрутах Via-Ferrata або Off-Road, а ще - пригоди на баггі

ВАНКУВЕР - ПАРК КЕНТУККІ АЛЛЕЙН – ПАРК БЛАНКЕТ КРИК – ПАРК МАРЛ КРИК - ОЗЕРО ЛУЇС - БАНФБ - ДЖАСПЕР - КАМЛУПС - СКВАМІШ - ТОФІНО - ПОРТ РЕНФРЮ - ВІКТОРІЯ – ВАНКУВЕР

Наш маршрут по Канаді
День 1. Ванкувер

Збір, знайомство, заселення в готель. Увечері проведемо брифінг і розберемося з нашими планами, а поки, якщо трансконтинентальна подорож не загасила пристрасті до авантюризму, вирушимо на зустріч з містом. У Ванкувері повно яскравих пам'яток!

За 40 секунд, злетівши на скляному ліфті на висоту 168,9 метрів, ми опинимося на вершині вежі Харбор-Центру (Harbour Centre), в обсерваторії Ванкувер Лукаут (Vancouver Lookout) з якої відкривається просто божевільний вид на все місто. Так-так, згоден, давайте відкладемо це на вечір!

Парк Капіла (Capilano Suspension Bridge Park) - обов'язкове для відвідування місце. Один лише 130-метровий підвісний міст, натягнутий над прірвою, чого вартий! А на стовбурах вікових секвой і прямовисних скелях побудовані платформи і містки - прямо царство Пітера Пена. Не встигнемо все за сьогодні - нічого, ми ще зможемо сюди заскочити по дорозі.

Якщо є бажання просто неспішно прогулятися на свіжому повітрі - вирушаємо в парк або ботанічний сад, благо, їх тут достатньо: авангардний сад Ван Дусена (VanDusen Botanical Garden), класичний ботанічний парк Єлизавети (Queen Elizabeth Park) або ж парк - острів Стенлі (Stanley Park ).

Є в Ванкувері ще й великий антропологічний музей (Museum of Anthropology), виставка Ділей (Deeley Motorcycle Exhibition), де зібрана величезна колекція мотоциклів усіх часів, досить цікавий музей світу науки (Science World at TELUS World of Science) і багато чого ще. Цілий клад цікавинок, чи не так? ;)

День 2. Ванкувер - Парк Кентуккі Аллейн (300 км)

З ранку орендуємо нашу колісну яхту, знайомимося з технікою і вирушаємо в перший контрольний пункт - найближчий супермаркет. Звучить не інтригуюче? А що робити, вплутуватися в авантюри на порожній шлунок нерозумно і небезпечно.

День розминки, тому на сьогодні подвигів не плануємо, але пройтися в каньйон Кокіхолла (Coquihalla Canyon) встигнемо точно. Часовий трейл проходить по старій залізничній гілці. Ні поїздів, ні навіть рейок тут вже не побачити, зате барвистих тунелів, пробитих крізь скельні уступи - хоч відбавляй.

Табір же ми розіб'ємо в шалено красивому місці, прямо на березі озера Кентуккі (Kentucky Lake).

День 3. Парк Кентуккі Аллейн - Парк Бланкет Крик (300-440 км)

З парку Кентуккі Аллейн перебираємося в долину Оканаган (Okanagan Valley). По секрету вам скажу, що Оканаган - виноробна житниця всієї Канади! Водій буде плакати гіркими сльозами). Десятки погрібців і фірмових магазинчиків пропонують нам цей чудовий напій. Хоча, зізнатися, сам термін - «канадське вино» вже насторожує, але вивчити дане питання потрібно неодмінно! Як ви гадаєте? ;)

Далі проїжджаємо по мальовничому узбережжю озера Каламалка (Kalamalka Lake) і опиняємося на роздоріжжі: вліво - стіна, прямо - 150 кілометрів цивілізованої траси, а вправо - вдвічі більше майже дикої дороги вздовж гігантського озера Аппер (Аррова Lake).

Незалежно від вибору (варіант зі стіною не береться до уваги) ночуємо ми в кемпінгу парка штату Бланкет Крик (Blanket Creek Provincial Park) в затишному лісистому місці, розташованому на березі озера Аппер.

День 4. Парк Бланкет Крик - Парк Марл Крик (160 км)

Наступна контрольна точка всього за півтори години їзди - Національний парк Глейшер (Glacier National Park).

Зрозуміло, можемо пропустити його, влаштувавши собі полуденник або навіть денник)), і продовжити дослідження продуктів канадської винної індустрії, зручно розташувавшись на березі озера Аппер або річки Уейтабіт Крик (Waitabit Creek).

А якщо лінь нас не здолає, ми пройдемо по мальовничій долині до льодовика Асулкан (Asulkan Glacier), або ж піднімемося на плече гори Аббот (mt. Abbott), щоб з висоти оцінити всю велич Національного парку Глейшер.

 • Asulkan Valley Trail - 11,5 км, набір 1120 м
 • Mount Abbott Trail - 13,7 км, набір 1075 м
 • Great Glacier Trail - 6,5 км, набір 450 м.

День 5. Парк Марл Крик - озеро Луїс (160 км)

Сьогодні відмінний день, адже ми таки доберемося до Скелястих Гір!

По дорозі звертаємо трохи в сторону, щоб постояти на кам'яному мосту, створеному самою природою (Natural Bridge), поглянути на високогірне озеро Емералд (Emerald Lake), зробити яскраві фоточки і продовжити шлях по Національному парку Йохо.

Попереду нас чекає водоспад Такаккоу (Takakkaw Falls), один з найбільших в Канаді. Його назву з мови індіанців можна перевести як «Ніх ** а собі!». Ще б! Цікаво,що вам самим-то прийде на розум, побачивши 250-метровий гуркітливий стовп води? При цьому, Такаккоу самий вражаючий, але не єдиний козир нацпарку Йохо.

Ми їх побачимо ще з десяток, поки піднімемося вгору по долині, до водоспаду Твін Фалс (Twin Falls).

Увечері розміщуємося в досить великому кемпінговому селищі, що розтягнулося більш ніж на півтора кілометра вздовж річки Боу.

 • Twin Falls Trail - 16 км, набір 975 м.

День 6. Озеро Луїс (35 км)

Національні парки Канади можна розділити на великі і величезні. Так ось, Банф відноситься саме до величезних! Бродити з відкритим ротом по його неосяжних просторах можна тижнями.

Але не будемо піддаватися паніці, ми все побачимо і встигнемо.

Для початку, відвідаємо популярне озеро Луїс (Lake Louise) не оминувши увагою розташоване осторонь, ще більш ефектне Озеро Морейн (Moraine Lake).

Біля озера Луїс починається відмінний маршрут в Долину Шести Льодовиків (Plain of the Six Glaciers). А то так можемо здійснити сходження на вершину Великого Вулика (Big Beehive). Однозначно одне - залишок дня ми проведемо в цих краях.

 • Plain of the Six Glaciers Trail - 13,5 км, набір 730 м
 • Big Beehive Trail - 10,6 км, набір 860 м.

День 7. Озеро Луїс - Банф (90 км)

Так, в Банфі є де розгулятися! Для початку, на годинку заїдемо в невеликий казковий каньйон Дженстон (Johnston Canyon), а далі, в залежності від погодної обстановки і від бойового настрою учасників, вибираємо собі заняття. Для любителів екстриму на гору Норквей прокладений відмінний маршрут Via-Ferrata.

Також можна набратися нахабства і зійти на вершину Рандл (mt. Rundle), що підноситься над усією долиною майже на два кілометри. Самі уявляєте, що за панорама з неї відкривається! Або ж піднімемося на пік Ха Лінг (Ha Ling Peak) - він нижче.

А якщо на подвиги не тягне - тоді термальні джерела (Banff Upper Hot Springs) або печери з тими ж термальними джерелами (Cave and Basin National Historic Site), з яких, власне, і зародився Національний парк Банф. Альтернатива? Прогулянка біля озера Мінневанка (Minnewanka Lake) і десятки коротких, але цікавих треків або невеликих вершинок до наших послуг.

Живемо сьогодні в справжньому кемпінг- мегаполісі - Таннел Маунтін.

 • Mount Rundle Summit Trail - 13,67 км, набір 1860 м
 • Cory Pass and Edith Pass Trail - 12.7 км, набір 1,069 м
 • Ha Ling Trail to Ha Ling Peak - 5,7 км, набір 788,8 м
 • Twin Falls Trail - 16 км, набір 975 м.

День 8. Банф (50-100 км)

Варто побалувати себе ще одним днем в Банфі, щоб пройти один з шалено красивенних маршрутів. Воістину феєричне високогірне озеро Рокбаунд (Rockbound Lake), оточене з чотирьох сторін, вертикальними гранітними стінами. А з технічно нескладної вершини піку Серк (Cirque Peak) відкривається один з найкрасивіших видів у всьому парку.

На ніч зупиняємося біля річки в невеликому, тихому і спокійному кемпінгу Москито Крик.

 • Rockbound Lake Trail - довжина 17 км, набір +1093 м
 • Helen Lake to Cirque Peak - довжина 16 км, набір 1297 м

День 9. Банф - Джаспер (350 км)

Ісфілдс-Паркуей (Icefields Parkway) - це дорога, яка з'єднує нацпарк Банф з нацпарком Джаспер. Це 300 кілометрів безперервних, запаморочливих видів і понад дві сотні оглядових майданчиків, на кожному з яких неодмінно захочеться зупинитися, помилуватися і зробити фото. Так що їхати ми будемо зовсім не поспішаючи. До того ж сьогодні ми покатаємося по льодовику Атабаска (Athabasca Glacier) на унікальному, виконаному в кращих традиціях монстро-мобілів, сніжному автобусі.

На найближчі три дні домом для нашого колісного будинку стане кемпінг Уістлера. Великий, але водночас дуже затишний притулок для любителів природи. А ще в ньому сновигають продуктові злодюжки - рогаті такі, оленями звуться! ;)

День 10. Джаспер (100 км)

Обділити увагою озеро Малайн (Maligne Lake), затиснуте між вертикальними схилами гір ми просто не можемо. Так що, з нього і почнемо! Але по дорозі заглянемо в каньйон Малігн (Maligne Canyon) - часу багато не забере, а місце варте уваги. І тут, як трапляється, знову роздоріжжя: двогодинний круїз на катері або повний день абсолютно вільного дослідження озера і його островів на каное, з прогулянками і пікніком, на доступному тільки з води узбережжі.

З каное все ясно - забава на весь день. Якщо все ж зупинимо свій вибір на катері (а пройтися по озеру необхідно) - тоді нам вистачає часу ще й оцінити, як озеро виглядає з висоти Лисих Горбів (Bald Hills).

 • Bald Hills Trail Loop - довжина 13,6 км, набір 790 м
 • Opal Hills Loop Trail - довжина 8 км, набір 600 м

День 11. Джаспер (80 км)

Сьогодні не будемо виснажувати себе спортивними подвигами, скільки ж можна! Будемо кататися! Подивимося на відображення гори Піраміда в озері Піраміда (Pyramid Lake). Потім переїдемо до підніжжя гори Едіт Кавелл (Mount Edith Cavell) і під час трепла побачимо як обрушується з обриву льодовик. Далі ми попрямуємо в долину П'яти озер (Valley of Five Lakes), де прогуляємося по затишному лісі, уздовж казкових синьо-зелених озер.

 • Edith Cavell Meadows Trail - довжина 4,8 км, набір 270 м
 • Valley of Five Lakes Trail - довжина 4-11 км, набір 220-340 м

День 12. Джаспер - Камлупс (570 км)

Ми залишаємо Скелясті Гори і беремо курс на захід, до Тихого океану. Подивимось на прощання на гору Робсон (Mount Robson), що зачаровує своєю міццю - найвищу точку всього регіону, на хвилиночку. Даємо гак в сотню кілометрів, заїжджаючи в Парк штату Уелс Грей (Wells Gray Provincial Park), щоб побачити вражаючі водоспади Хелмкен, Мул і Лі (Helmcken Falls, Moul Falls, Lee Falls), а потім вирушаємо до досить великого робочого міста Камлупс, де докуповуємо продукти і влаштовуємось на ніч біля озера.

День 13. Камлупс - Скваміш (350 км)

На шляху до затоки Хау Саунд (Howe Sound) нас чекають кілометри дороги, що самотньо петляє по долинах і схилах гір. З вікон нашого кемпера буде видно крихітні селища і ферми, гуркочучі річки і скелі - від химерних вивітрених останців до неприступних гранітних громадин. І, звичайно, пачка озер з водоспадами - куди ж в Канаді без них!

Крім природних красот, ми на кілька годин проникнемо в світ перших поселенців, відвідавши історичне ранчо Хат Крик (Historic Hat Creek Ranch), а в Скваміш можна заглянути в досить цікавий залізничний музей Кост Рейлуей Херітедж (West Coast Railway Heritage Park), створений на базі старої вузлової станції.

Зупиняємося в кемпінгу Клахані, вмостившись на вузькій смузі, між горами і затокою Хау Саунд.

День 14. Скваміш - Тофіно (300 км)

Якщо є бажання, піднімаємося фунікулером на оглядовий майданчик Сі ту Скай (Sea to Sky) і гуляємо над прірвою по стометровому підвісному мосту. Подивимося на водоспад Шеннон Фолс (Shannon Falls). Він знаходиться через дорогу від нашого кемпінгу - навіть якщо захочемо, то не пропустимо. Також можемо заїхати в парк Капілано.

Потім ми пересаджуємось на паром в порту Хорсшу Бей і вирушаємо на острів Ванкувер, повний цікавинок. Їх дослідження для нас почнеться з національного парку Пасифік-Рим (Pacific Rim National Park).

А ночувати сьогодні ми будемо в якійсь парі сотень метрів від пляжу Лонг Біч і Тихого океану, на території кемпінгу Грін Пойнт! Так що сни, наспівані океаном, нам забезпечені ;)

День 15. Тофіно (80 км)

«Мекка» канадських серферів: піщаний пляж Лонг Біч (Long Beach), скелясті і повні різноманітної живності залив Халфмун (Halfmoon Bay) і острів Бокс (Boх Island). Кілометри первозданного узбережжя, гідроплан, який зазнав катастрофи і знаходиться глибоко в хащах, - цікавих локацій нам вистачить на весь день.

І це не все! Саме тут нам випаде чудова можливість вийти в море на надувному Зодіаку і на власні очі побачити сірих китів! Або з того ж Зодіаку, майже впритул поспостерігати як годуються під час відливу Чорні ведмеді!

А вже за каяки та Off-Road пригоди на баггі я взагалі мовчу, як тут все встигнути.

День 16. Тофіно - Порт Ренфрю (290 км)

Думаєте, ви побачили вже все, і немає ніяких шансів вас здивувати? Не варто поспішати з висновками. Сьогодні ми вирушимо в парк штату Хуан де Фука (Juan de Fuca Provincial Park), так як саме на півдні острова знаходяться всі найдавніші і величезні секвої Канади.

Парк штату Кармана Уолбран (Carmanah Walbran Provincial Park) ,безумовно, жах який дикий і цікавий, але до нього ще дістатися потрібно, «псіханьом» - заїдемо! А якщо ні - тоді точно не пропустимо стежки Аватар Гров (Avatar Grove Trail) і Хуан де Фука (Juan de Fuca Trail), які куди доступніші, але не менш різноманітні та мальовничі.

У кемпінгу Пачедант ми ночуємо ще ближче до води. Точніше, прямо на пляжі - о як! Океанічна колискова і чудовий нічний релакс – КРУТО!

День 17. Порт Ренфрю - Вікторія (120 км)

Шлях до столиці Британської Колумбії, Вікторії, проходить по незбагненно красивій дорозі Вест Кост (West Coast Route), яка сама по собі - місцева визначна пам'ятка. Великої кількості зупинок і фотографій на фоні Тихого Океану нам не уникнути!

Столиця відома своєю химерною архітектурою, створеною в кращих традиціях багатої Вікторіанської епохи. Подивитися варто на Замок Крейгдаррох (Craigdarroch Castle), Замок Хетлі (Hatley Castle) і, звичайно ж, парламент Британської Колумбії (British Columbia Legislature).

Не меншої уваги заслуговує парк Сади Бучарт (The Butchart Gardens), який своєю барвистістю, строкатістю і фантастично яскравими квітами більше схожий на картину імпресіоніста.

Хотів сказати, що цікаво було б піднятися на вершину невисокої гори Фінлейсон (Mt Finlayson), щоб поглянути на нічне місто ... Але і в кафешці біля набережної теж не погано;)

На ніч базуємося на цілком собі цивілізованої стоянці для кемперів, Оушінсайд.

День 18. Вікторія - Ванкувер (120 км)

Немає в житті нічого нескінченного. І наша пригода підходить до свого завершення. У Суорц Бей ми вантажимося на паром і, через кілька годин, прощаємося з нашою колісною яхтою. Залишається лише гідно провести заключну ніч у Ванкувері!

ДАТИ: 15 липня - 1 серпня 2019 (18 днів)

ЦІНА: 3500 USD

.

У вартість входить:

 • послуги гіда
 • оренда кемпера, страховка, доплата за кілометраж і всі додаткові витрати
 • поромні переправи
 • всі кемпінги по маршруту, а також розміщення в готелі в день прильоту / вильоту
 • оплата за відвідування всіх нацпарків по маршруту
 • міжнародна екстремальна медична страховка
 • орг. витрати: аптечка, місцеві податки, та ін.

.

У вартість НЕ входить:

 • міжнародні перельоти (~ 1000)
 • харчування (~ 250)
 • бензин (~ 260)
 • рекомендовані екскурсії (~ 425)
 • особисті витрати: додаткові екскурсії / музеї / сувеніри / алкоголь
Оформив біометричний закордонний паспорт, і гуляєш світом десять років (поки не закінчиться термін дії документу), – чудово, правда ж? Відкрито нам поки не скрізь, та завішених візовими замками кордонів з кожним роком стає все менше.
ЗАЛИШИТИ ВІДГУК
Враження від життя повинні бути такими, щоб Ти міг ними Пишатись!