*Вся інформація та посилання актуальні на квітень 2018

Візові вимоги

Зелене світло на кордоні: країни, в які не потрібна віза для українців

Оформив біометричний закордонний паспорт, і гуляєш світом десять років (поки не закінчиться термін дії документу), – чудово, правда ж? Відкрито нам поки не скрізь, та завішених візовими замками кордонів з кожним роком стає все менше.

Було б круто в будь-яку хвилину гайнути куди завгодно, але поки що наші подорожі обмежені рамками кордонів ї їх правилами. Та для завзятого туриста митниці – точно не найбільша перепона на шляху до нових вражень. Головне знати, куди пускають без попередньої тяганини з візою чи після швидкого оформлення документів, і тоді регулярні подорожі не перетворяться на суцільне очікування дозволу на в’їзд.

Куди можна, куди ні: розбираємося, де діє безвізовий режим

З 11 червня 2017 року Європа стала по-справжньому ласим шматочком для українських мандрівників. Бо ж тут все дуже просто – в’їжджати можна в будь-яку країну, всього лише за одним виключенням

.

   Зверніть увагу! Плануючи поїздку до країн Європи, пам’ятайте, що досі потрібна віза до Великобританії та Ірландії. Країни ведуть самостійну візову політику і з ряду причин відмовилися підтримати загальний безвізовий режим для України. Це особливо важливо в тому випадку, якщо ви, наприклад, перебуваєте без візи у Франції і раптом вирішили відвідати Лондон, але візи в Англію не маєте, то й потрапити не зможете, хоча фактично знаходитесь в Європі

.
Всі інші країни Євросоюзу угоду підтримали, тож тепер не обов’язково оформлювати візу в Бельгію, Швецію, Голландію, Фінляндію, морочитися з отримуванням італійської, іспанської, німецької чи словацької візи. Безвіз діє в незалежності від того, входить країна до Шенгену чи ні, тож візи в Болгарію, Румунію, Хорватію для українців також не потрібні. І, звичайно ж, продовжує діяти безвізовий режим з країнами, які уклали угоду раніше 11.06.2017: з Сербією, Чорногорією і т.д. Візи відмінили для нас також 4 держави, які не входять до ЄС: можемо забути про візи в Швейцарію, Ісландію, Норвегію та Ліхтенштейн.

Що потрібно для перетину кордону

Безвіз «увімкнули», а «шенген» все ще в моді? Є поважна причина!

В’їжджати без візи до Латвії, Угорщини, Греції, Литви та інших 30 країн, які підписали влітку 2017 угоду з Україною, можна тільки на строк до 90 днів та за наявності біометричного закордонного паспорту. Також перепусткою може стати дипломатичний або службовий паспорт – він скасовує необхідність болгарської, латвійської,  литовської, угорської та деяких інших віз. Крім того, приміром, у Хорватії, візи для українців не потрібні в тому випадку, якщо є посвідчення моряка або члена екіпажу цивільного літака.

З громадянським паспортом старого зразку перетинати кордон можна тільки за умови, якщо у вас є діюча шенген-віза. Це може бути не тільки мультивіза, а й, приміром, одноразова чеська віза чи віза іншої європейської країни. В умовах сьогоднішнього масового штурму паспортних столів отримати шенгенську візу часто вдається швидше, ніж біометрику. Тому, якщо вас турбує в першу чергу фактор часу, а біометричного паспорту на руках немає, плануйте поїдку до Європи, «як в старі часи», через консульство. При цьому варто орієнтуватися, яка саме віза вам підійде:

  • Туристична (категорія С) – дає право перебувати та вільно переміщатися шенгенською зоною. При цьому діє правило «першого в’їзду»: наприклад, якщо ви оформили туристичну візу в Іспанію чи Італію, для початку ви повинні перетнути кордони саме цих держав, а вже потім можете відвідувати інші країни Шенгену
  • Гостьова – вид туристичної візи, для її оформлення необхідно запрошення від резидента. Діє гостьова віза в Польщу, Італію не більше 90 днів
  • Національна віза (категорія D) – дає право на довгострокове (більше 90 днів) перебування тільки в тій країні, яка її видала. Зазвичай віза категорії D потрібна для навчання за кордоном. Підставою для видачі, наприклад, студентської візи в Польщі чи студентської візи в Чехії є запрошення від місцевого навчального закладу
  • Шопінг-віза (також шопінг-віза для студентів) – особливий вид польської візи. Її ще називають «віза на закупи». Вперше її видають лише на сім днів, але вдруге ви маєте повноцінний довгостроковий шенген. Особливість: отримати таку візу можуть лише громадяни України з пропискою в західних областях
  • Культурна віза оформляється, відповідно, з цілями культурної (наукової, освітницької і т.д.) діяльності. Для отримання необхідне запрошення культурної організації. Незалежно від терміну дії заходу (наприклад, семінару, олімпіади) культурна віза в Німеччину чи іншу країну видається на строк до 90 днів.

Рухаємося у східному напрямку: чи пускають без візи в Таїланд, Японію, Австралію?

Багатьох цікавить, чи потрібна віза в Грузію для українців. Так от ця країна гостинна не тільки на словах – її кордони відкриті ще з 1999 року, тож вам нічого не заважає відправитися з командою SpryQuest у фантастичний похід горами Сванетії.

А от приємною новиною наприкінці минулого року стала відміна візи в ОАЕ для громадян України, а ще за півроку до того скасували візи в Турцію для українців.

Безвізовий режим підтримує Ізраїль, Індонезія, Малайзія, більшість країн колишнього СРСР та ін. Зручно перетинати кордони також в тих країнах, де діє спрощений візовий режим. Наприклад, візу в Індію та Єгипет, а ще візу в Австралію можна отримати он-лайн. Для цього потрібно подати заявку, заповнити анкету та сплатити візовий збір. Детальніше про отримання електронної індійської та єгипетської візи – за посиланнями:

- Портал для оформления электронной визы в Египет ➥

- Визовый портал Индии ➥

Єгипетську візу ви, крім того, можете отримати в аеропорті. Після прильоту можна також робити візу для українців в Таїланді та деяких інших країнах Азії. При цьому «під візовим замком» залишаються одні з найпривабливіших екзотичних туристичних напрямів: візи до Японії і в Китай відміняти або спрощувати поки не збираються.

Підкорити американське консульство щирістю і гарними намірами

Аргентина, Бразилія, Еквадор, Чилі, Ямайка, Гаїті та ще з десяток країн Північної та Південної Америки радо приймуть українських туристів без віз. Але США та Канада все ще чинно стоять осторонь і не поспішають пускати нас з одним тільки паспортом.

Почати оформлення американської візи слід за 3 місяці до наміченої дати поїздки. Отримати візу в Америку реально самостійно, без допомоги посередників, особливо якщо вам потрібна найпростіша, туристична віза в США. Окрім сплати візового збору, заповнення анкети та подання пакету документів обов’язковою умовою для отримання візи є успішна співбесіда у консульстві. В ході інтерв’ю важливо довести, що після відвідування штатів ви точно повернетеся в Україну. Це стосується й тих, хто оформляє студентську візу в США.

По схожому алгоритму проходить процедура оформлення візи в Канаду. Документи для українців (базовий пакет) потрібно доповнити запрошенням від компанії або приватної особи, підтвердженням броні готелю чи іншим в залежності від цілі поїздки. Не потрібно отримувати візу тільки громадянам України, які мають Green Card

.

    Офіційно: Інформація про режим перетину всіх країн на сайті МЗС України за посиланням ➥