На самому півдні нашої планети розташоване місто - Ушуайя. Це справжній край землі, далі знаходяться тільки вічні льоди і покриті снігом скелі. Місце це, дивне і чарівне своєю красою, нікого не зможе залишити байдужим!

Багато людей помиляються, думаючи, що чим південніше знаходиться місто, тим тепліше клімат, більше пальм і кокосів. Приїхавши в Ушуайю, не розраховуйте отримати тут рівну засмагу і годинами лежати на березі протоки. Максимальна температура влітку (грудень-січень) не піднімається вище + 18 ° С. Взимку (червень-серпень) температура повітря коливається від -5 ° С до + 1 ° С. Побачити сонце в цих краях - велика вдача та рідкість. У зимову пору року більшу частину часу місто знаходиться в сутінках, і лише зрідка спалахує вогняними квітами від сонця, що пробивається через вершини гір.

Ушуайя знаходиться на території архіпелагу Вогняна земля, який як щит, оточили могутні гори Анди. На перший погляд, така назва архіпелагу може здатися дивним, якщо врахувати що від міста до краю Антарктиди пролягають всього 900 км. Чому ж ці землі так прозвали?

Звідки взялася назва «Вогняна земля»?

Існує дві версії походження назви. Згідно з першою, повз незвіданих земель пропливав Фернан Магеллан та побачив на березі безліч яскравих вогників. Мореплавець припустив, що на острові багато діючих вулканів, і прозвав цю землю Вогняної. Насправді ніяких вулканів не було, просто тубільці палили багаття, щоб зігрітися.

За другою версією, ці землі отримали свою назву завдяки фантастичним світанкам. Справа в тому, що коли сонце піднімається над землею і торкається вершин скель, небосхил вибухає пурпурно-рожевими фарбами! Дивлячись на це палаюче небо, починаєш розуміти, чому цю землю прозвали Вогняної. Але жодна фотографія чи відео не зможуть передати те почуття, яке охоплює людину при вигляді цієї краси. Хоча б раз у житті це потрібно побачити наживо!

Трохи історії

Тисячі років тому острів населяли три племені: селькнами, морські кочівники ямана і алакалуфи. Їх міцному здоров'ю європейці могли тільки позаздрити. Ці суворі хлопці не визнавали одягу. Від холоду огнеземельци рятувалися за допомогою глини або жиру гуанако, яким густо намазували голе тіло. Тільки при сильних морозах індіанці могли накинути на себе шматок тонкої тюленевої шкури. На жаль, сьогодні побачити як виглядали «снігові індіанці» можна лише в Музеї народів ямана в місті Ушуайя.

Куди піти, що подивитися?

Національний парк Вогняна земля

Що ж тут особливого? По-перше, це найпівденніший національний парк в світі! Тут ви вдосталь насолодитеся мальовничими пейзажами, побачите птахів і ссавців, які населяють це чудове місце. По-друге, тут можна зробити прогулянку вздовж річки Ла Патайя і Овандо, подивитися на чисте, як сльоза озеро Рока, помилуватися горою Гуанако, побачити густі, могутні ліси. Головне, коли будете збиратися в парк, не забудьте взяти теплі речі, так як дощі, тумани і вогкі вітри тут не рідкість!

Острів пінгвінів

Тут ви побачите сотні пінгвінів, які будуть спокійно прогулюватися на відстані витягнутої від вас руки. Ці забавні тварини сперечаються через гнізда, чистять пір'ячко, гріють один одного, висиджують яйця. Здається, що за ними можна спостерігати вічно. Після побаченого, заряд позитиву на рік вперед гарантовано!

Музей краю світа

Одна з найпопулярніших визначних пам'яток Ушуайя. Тут не тільки красиво, але і цікаво. У музеї представлені предмети побуту першопоселенців, макети і уламки затонулих суден, стародавні корабельні карти і екземпляри рідкісних птахів. Любителі історії «застрягнуть» тут надовго.

Найпівденніша залізниця в світі

Цікаво, що місто було засноване в другій половині XIX століття як центр колонії для особливо небезпечних злочинців. Ці ув'язнені і побудували найпівденнішу залізницю в світі. Спочатку вона використовувалася для доставки в'язнів з колонії в ліс, де вони в виправних цілях рубали дрова. Сьогодні, південна дорога - популярний туристичний маршрут. Пояснюється це чудовими видами, які з усіх боків оточують залізницю.

І це далеко не всі визначні пам'ятки, які варті вашої уваги. Приголомшливе озеро Лагуна Есмеральда, протока Бігль, гірськолижний курорт Серро Кастор, озера Ескондідо і Фаньяно, Садиба Хабертон, Маяк Ле-Еклерер, Льодовик Мартіаль - все це і ще багато іншого, користується величезною популярністю у мандрівників. Так що нудно тут точно не буде!

Збираючись додому, крім стандартних туристичних сувенірів, не забудьте порадувати себе ще одним оригінальним подарунком. Відправляйтеся в туристичний центр, і поставте в паспорті штам «Ушуайя - край світу», що стане вам вічним нагадуванням про місця чарівної краси!